nintendo gameboy club klub gb gba advance
Bejentkezs regisztrci az oldalhoz
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Ltogatottsg
Induls: 2007-01-06
 
nintendo gamboy snes club
 
Privt
 
hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
privt
[8-1]

2020.11.02. 18:00 Idzet

2020 nov 2 an vettem egy snest 10.000 plusz posta 12.000 rt,nincs hozza tv kbel. gp tp joy 


2008.06.18. 21:17 Idzet

Kedves Vatera Galria felhasznl!

Egy rpke segtsg a galria teleptshez, s hasznlathoz:

1. lps:
- vsrold meg :)

2. lps:
Azon termkekhez, ahol akarod hogy szerepeljen a galria, a termklers vgre "HTML Forrskd" mdban szrd be a kvetkezo oldalon szerepl kdot:

http://pontok.hu/vatera.txt
Valahogy gy, ahogy a kpen is ltszik a piros kereten bell:


Termszetesen a felhasznli nevedre cserld ki, de pontosan gy ahogy a Vatern hasznlod, kis s nagybett is helyesen!

Msik megolds, ha esetleg az oldal aljra szeretnd tenni a termklistt, a krdsek s vlaszok al:
akkor ezen az oldalon szereplo kodot szrd be a termkleirsod vgre:
http://pontok.hu/vegere.txt
valahogy igy:

3. lps
Mentsd el a termket (Kld), s prbld ki!



Verzik, frisstsek:
2008. 05.30.
Az oldal aljara (kerdesek s vlaszok utn) is elhelyezhet mr a termklista.
2008. 05.01.
Vltozathat a termkek sorrendje (a cm mg kell tenni, /rand vagy /time, attl fgg hogy vletlen vagy id szerinti rendezst akarsz)
Pl: http://pontok.hu/v/djanoseger/rand
2008. 04.30.
onMouseOver esemny - ha egrrel rmegy a ltogat 1-1 termkre, akkor a termkhez tartoz nagyobb kp megjelenik


Ha valami nem stimmel, keress btran, s segtek!

dv,


2008.01.18. 12:29 Idzet


800

750


935

900

800


925

900

835

800


925

900

835

800


2008.01.18. 12:26 Idzet

1867 1937


750 (18K)

580 (15K)

1937-1966


986 (24K)

900 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

1966-1999


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

333 (8K)

1999-


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

375 (9K)


2008.01.18. 12:10 Idzet

s br nem tartozik szorosan a szerkezetekhez, de az rkban felhasznlt anyagokrl is rdemes szt ejteni!

Az rk ksztsnl felhasznlt legels anyagok voltak: a vas, a rz, a nemesfmek s a fa.

- Ez utbbit, teht a faanyagokat nagyon sokig mint szerkezeti anyagot is hasznltk, a j minsg, jl megvlasztott prosts s gondosan kivitelezett fa szerkezeti rszek igen tartsak, mg ingark gtszerkezetnl is megfelel tartssg s pontossg rhet velk el. A fa tulajdonsgai mindazonltal kis raszerkezetek elksztst nem teszik lehetv, de emltsre mlt, hogy John Harrison els, mg igencsak asztali mret hajrjnak f szerkezeti anyaga is a fa volt, s az ra bizony nagyon pontos volt!

- A XV. s XVI. szzad rinak igen jellemz szerkezeti anyaga volt a vas. Sajnos - az eleve igen csekly pldnyszmon tlmenen - fleg ennek ksznhet, hogy igen kevs maradt fenn ezekbl, hisz a korrzi a legtbbel csful elbnt. De ha lthatan vasszerkezet, kanlbillegs ra kerl a keznkbe, akkor biztosan tudhatjuk, hogy az ebbl az idszakbl szrmaz, komoly rtket kpvisel szerkezet.

- A ksbbiekben - mint sokkal clszerbb anyagot - a rezet, fleg a srgarezet hasznltk a legtbb esetben. A mai napig szinte kizrlag ebbl kszlnek a csapgylemezek, a fogaskerekek koszori, a rugk hzai. Korrzivdelmi s dsztsi okokbl - fleg a csapgylemezeket - sokszor ltjk el valamilyen felletvdelemmel, aranyozik, nikkelezik ket. Norml hasznlat mellett ezek rk letek, ha az ra nem zik be, akkor a rz alkatrszek tnkremenni soha nem fognak.

- Aclbl kszlnek a tengelyek, a hajtrug s sokszor a fogaskerekek kis magkerekei is. Az raiparban alkalmazott finomaclok korntsem korrzillak, ezrt vigyzni kell, hisz egy komolyabb - plne ss, tengervizes bezs - a legkivlbb ramvet is jvtehetetlenl tnkreteheti. Orvosi minsg, korrzill, nikkelmentes nemesaclokat alkalmaznak a j minsg tokok ksztsre. Ezek ers, tarts s nagyon szp rk ksztsre alkalmas tvzetek.

- Kezdetektl fogva alkalmaztk - elssorban tok ksztsre, de esetenknt szerkezeti anyagknt is - a nemesfmeket. A j minsg, de mg nem luxuskategriba sznt zsebrk anyaga rendszerint ezst volt, itt jellemzen 800-as finomsg (80%-os), vagy ennl tisztbb ezsttvzeteket hasznltak s hasznlnak manapsg is. Az ezst nemesfmknt a hiedelemmel ellenttben nem oxidldik, de a leveg kntartalma megtmadja, rajta csf, fekete, ezst-szulfid rteg keletkezik, amely iparilag szennyezett krnyezetben olyan gyorsan megjelenik, hogy ilyen helyen az ezsttrgyak rendszeres tiszttsa elkerlhetetlen.

- Aranybl rendszerint az ignyes, luxuskategris rk tokjai kszlnek. A legalbb 14k-os (58.5%-os) tisztasg aranytvzeteket htkznapi krnyezetben vegyileg nem tmadja meg semmi, gy kmletes hasznlat mellett gyakorlatilag rkk szpek s hibtlanok maradhatnak.

- Platinbl - tekintve, hogy nmileg mg az aranynl is drgbb, s magas olvadspontja miatt nehezebben megmunklhat - mr vgkpp csak luxuskategrij rk tokjai kszlnek. A platina szpen kiemeli a gymnt csillogst, gy sokszor alkalmazzk brillberaks luxusrk anyagaknt is.

- Nem nemesfm, de a kznapi letben hasonl tulajdonsgokat mutat a titn is. A titn valjban a fldkreg egyik igen gyakori eleme, de mivel igen intenzven oxidldik, ezrt tiszta, fmes formjban gyakorlatilag nem fordul el. Fellelni titn-oxid (rutil) formjban lehet, s ebbl az llapotbl meglehetsen kltsges eljrs utn nyerhet vissza a fmtitn. Ebbl addan ra a mai napig megkzelti az ezstt, teht - ha nem is nevezhet nagyon drgnak - de nem olcs anyag. Levegben az alumniumhoz hasonlan vastag, tmr oxidrteg fedi, amely tovbbi korrzijt megakadlyozza, s vegyileg igen ellenll. A titn az acllal veteked szaktszilrdsg, mi tbb, az aclt meghalad rugalmassg anyag, mikzben srsge nagyjbl fele az aclnak. Az oxidrteg miatt lettanilag teljesen kzmbs, antiallergn anyag, ezrt az orvosi mszeripar is hasznlja. ratok-ksztsre akr idelisnak is tnhetne, de van kt elnytelen tulajdonsga is: arnylag lgy, gy karcoknak, tsnek nem ll gy ellen, mint az acl, s mg polrozva is matt, szrke, az emberek tbbsge szmra nem igazn tetszets anyag. Sportrk szmra azonban szinte idelis, itt az utbbi vtizedekben ersen el is terjedt.

- Modern anyagok a klnbz fmoxid-kermia anyagok. Ezek knny fajslyuk mellett igen nagy kemnysgkkel tnnek ki, bellk szinte elpusztthatatlan, emellett szp s knny tokot-csatok kszthetek. Megmunklni s elkszteni azonban nem knny ezeket, ezrt meglehetsen drgk.

- A klnfle "ptanyagokat" csak futlag emltenm, mint az olcs, "eldobhat" rk tokjainak alapanyagait. Ilyenek a spiter (trkeny, de igen jl nthet, olcs cinktvzet), amely nagyon olcs rk s tvol-keleti hamistvnyok gyakori alapanyaga s a klnfle manyagok. Ezekbl valban tarts holmit kszteni nem lehet, de rvid lettartam divatrk tetszets kivitel elksztsre alkalmasak.

A fontosabb s rdekesebb anyagok s azok megmunklsnak lehetsgeit rdemes kicsit rszletesebben is krljrni! Ezrt kicsit bvebben ejtsnk szt az arany, az ezst, a rz s az acl raipari szereprl!

Az acl sznnel, s adott esetben ms tvzfmekkel kszlt vastvzet. A sznvas (lgyvas) mechanikai tulajdonsgai nem klnsebben kiemelkedk (srsge 7.86g/cm3, olvadspontja 1525C), nem sokkal ersebb anyag a rznl, de a sznnel alkotott tvzete az acl mr igen lnyeges javulst mutat kemnysgben s szilrdsgban. Az 1.7%-ot nem meghalad szntartalm vastvzetek az aclok, raipari jelentsggel ezek brnak. A szntartalom fggvnyben ersen vltozhat az aclok tulajdonsga, leegyszerstve elmondhat, hogy a 0.1-0.6% kztti szntartalm aclok szvsak, ezeket elssorban gpalkatrszek ksztsre hasznljk. A 0.6-1.7% kztti szntartalm aclok hkezelssel nagyon kemnyre edzhetek, l-tart, ers anyagok, ezrt ezeket szerszmacloknak nevezik. Egyb tvzfmekkel (krm, nikkel, mangn, kobalt, szilcium, berillium, wolfram stb..) tovbbi jelents javuls rhet el a mechanikai s vegyi tulajdonsgokban. A 3% feletti szntartalm tvzetek jl nthet vasak, de az ra s mszergyrtsban nem klnsebben hasznltak. raipari jelentsge taln leginkbb az albbi tvzeteknek van:

- Invr-acl: 36% nikkel, 0.5% mangn, 0.5% szn s 63% vas tvzete. H-tgulsi egytthatja nagyon kicsi, ezrt preczis rk billegjt, ingark ingaszrt ksztik-ksztettk ebbl.

- Elivr-acl: 36% nikkel, 12% krm, valamint mangn s wolfram tartalommal. Fleg spirlrugkhoz alkalmazzk.

- Nivarox-acl: 30% nikkel, 6-8% wolfram, 1% berillium s 61-63% vas tvzete. Elssorban hajszlrugkhoz alkalmazzk, igen kis h-fggs, nem oxidld, nem mgnesezhet tulajdonsg.

- Contracid s Nivaflex aclok: Berilliumtartalm acltvzetek, elssorban hajtrugk szmra. Nem mgnesezhetek s kis h-fggsek, nagy szaktszilrdsg mellett.

- Nirosta-acl: 14-20% krm, 12% nikkel, 0.4% szn s 74-67% vastartalommal. ratokokhoz, csatokhoz hasznljk, nem rozsdsod, igen ers anyag. Nem teljesen antiallergn, az utbbi idben nikkelmentes tvzetek veszik t szerept.

A szerkezeti aclokat, tengelyeket megedzik, amivel felleti kemnysgket ugrsszeren megnvelik, gy sokkal tartsabb, kopsllbb alkatrszek llthatak el. Az edzs az acl felmelegtse utni hirtelen lehtsbl ll, ekkor ms kristlyszerkezet (martenzites), vegkemny anyag alakul ki. Az edzs egyszer sznaclnl 750-800C kztti, tvztt acloknl 900-1300C kztti hmrskletre hevts utni folyadkban trtn lehtssel trtnik. A hts sebessgtl fgg, hogy milyen kemny lesz az anyag, gy a htfolyadk helvon kpessge itt meghatroz. Leggyorsabban ss vzben hl az anyag, kisebb sebessggel htik le a klnbz olajok, de lass edzshez, kisebb kemnysghez levegvel is hthet az anyag. Az vegkemnysget megeresztssel szoktk kiss kilgytani (hogy kevsb legyen trkeny). Ez gy trtnik, hogy az edzett aclt adott hmrskletre hevtik s 5-20 percig gy hagyjk. A felsznen talakul szerkezet aclkreg j korrzivdelmet ad (br azrt nem lesz tle az anyag teljesen korrzill), s homogn mdon elsznezdik, ez a megeresztsi szn. Ez a szn a hmrsklettl fgg, s ez nz ki:
200C vilgossrga
220C szalmasrga
240C barna
260C bborvrs
280C ibolya
290C sttkk (ez a leggyakoribb)
300C bzavirgkk
320C vilgoskk
350C szrke
Ilyen, elssorban kkre edzett acllal nagyon gyakran tallkozhatunk az rkban, szerkezeti elemek, csavarok, mutatk szoksos felletvdelmi mdja az ilyen hkezels.

A rezet az raiparban mint szerkezeti anyagot a kezdetektl hasznltk. A tiszta vrsrz (srsge 8.9g/cm3, olvadspontja 1083C) elg lgy anyag, a ht, villamossgot kitnen vezeti, de alkatrszek ksztshez nem tl alkalmas. Levegn vkony, jl vd oxidrteg fedi be, gy szraz krnyezetben nem oxidldik tovbb, de a nedvessg megtmadja. A cinkkel alkotott tvzete a srgarz, amely lnyegesen jobb mechanikai tulajdonsgokkal br. A rztartalom fggvnyben n a lgysga, a 60-63% rztartalm tvzet elssorban nttt, forgcsolt anyag, a 63-90% kztti rztartalm, lgyabb tvzetek inkbb alakthatak, hengerelhetek. A 80% fltti rztartalm tvzet a tombak, amely kszerekhez, tokokhoz hasznlatos, jl megmunklhat anyag. Ha a srgarezet nikkellel is tvzik, alpakkt kapunk, amely az ezsthz hasonl megjelens s tulajdonsg anyag. Tokok, esetleg hidak ksztsre hasznlatos. nnal tvzve bronzot kapunk, amely jl nthet anyag, elssorban nagy rk szerkezeti s tokanyaga. De az n helyett alumniumot hasznlva (alumniumbronz, 4-10% alumniumtartalommal) szilrd s korrzill anyagot kapunk, ezt hasznljk szerkezeti elemekhez, mg berilliummal (2-2.5% berillium) tvzve nagyon kemny s szilrd anyagot kapunk, amit billeg-koszork s ignybevett tengelyek ksztsre is hasznlnak.

A nemesfmek felhasznlsa is igen gyakori az raiparban. Hasznljk szerkezeti anyagknt is ket, de elssorban nagy rtk tokok, csatok ksztsre hasznlatosak. Legritkbban a platinval tallkozhatunk. A platina is drgbb s kiss nehezebb is az aranynl (srsge 21.4g/cm3, olvadspontja 1773C). Ezstszn fm, jl kiemeli egyes drgakvek, klnsen a gymnt fnyt, gy kszerrk tokjaihoz hasznlatos. Az kszeripar kizrlag a 95%-os (950-es) tisztasg formjban hasznlja, de megemltend, hogy 10% irdiummal tvzve htszer kemnyebb s tszr szilrdabb, rendkvl kis htgulsi egytthatj anyagot kapunk, amelyet a mszeripar is hasznost, ebbl az tvzetbl kszlt pldul a franciaorszgi Sevres-ban tallhat "smter" etalon is!

Az arany gyakran hasznlt, szinte szimbolikus jelentsg anyag. Nehz s vegyileg ellenll (srsge 19.3g/cm3, olvadspontja 1063C), jellegzetes srga szn anyag. Ugyanakkor igen lgy, kssel faraghat, nyjthat, knnyen nthet fm. Elssorban ezrt is tvzik, tvzetlen sznaranyat az ra-kszer iparban szinte egyltaln nem hasznlnak. Az arany tisztasgt is ezrelkben adjk meg, teht a 750-es finomsg aranytvzet 75% sznaranyat tartalmaz. De szoksos a rgi kartban val megjells is, ez azt adja meg, hogy az tvzet tmegt 24 egysgre osztva hny tmegegysg belle a sznarany. Ez alapjn pldul a 18 kartos arany 750 ezrelkes tvzet. Az arany nagy srsgt azonban rdemes figyelembe venni, mert ez azt jelenti, hogy egy 14 kartos (585 ezrelkes) rz-arany tvzet trfogatnak tbb, mint 60%-a rz. Az arany azonban ersen "elfedi" az tvz anyag sajt tulajdonsgait, ezrt mg a 14, st 9 kartos tvzet is "aranyknt viselkedik", korrzill s antiallergn. Az aranyat leginkbb rzzel s ezsttel tvzik, ezzel a kt anyaggal az arany minden mennyisgben vegyl. Rzzel tvzve az arany vrses, rzsaszn lesz, ezsttel srgbb, zldessrgbb lesz. A kt anyag kombinlsval szles sznrnyalat-tartomny hozhat ltre. Nikkel, valamint rz s horgany tvzsvel fehr szn aranytvzet jn ltre, ez a fehrarany. A nikkel ersen allergn hatsa miatt (amit azrt az arany jl elfed) az kszeripar fehraranyat palldium tvzsvel is llt el. Megemltend, hogy az korban hasznlt volt, de manapsg nem hasznlatos az arany vassal val tvzse, amely csodlatos szn kk aranyat eredmnyez. jabban alkalmazott, sajtosan modern anyag az arany alumniummal trtn tvzsvel ltrehozhat, lila szn arany.

Az aranyat bevon anyagknt is gyakran hasznljk. A felletre galvanizlssal vagy hengerlssel feljuttatott arany szp s ellenll megjelenst ad, br hasznlati trgyaknl, ratokoknl, kszereknl termszetesen a kops elbb-utbb elbnik vele. A galvanizlsnl elektrolzissel vlasztjk le az anyagot az adott felletre. Itt tiszta arany vlik ki, ami nem nagyon j kopsllsg, s galvanizlssal nem is lehet minden fmet bevonni vele. A doubl v. plaqu, plak bevonatok melegen hengerlssel kszlnek. Itt hasznlhatnak arnylag vastag s tvztt aranyat, amely tartsabb, ellenll felletet ad. A bevonat vastagsgt a trgyon, az ratokokon ltalban feltntetik, esetenknt a bevonat minsgt is. gy pldul egy 20 mikron vastag, 14 kartos aranybevonatot jellhetnek egyszeren a 20 felirattal, vagy a 20/585 jellssel is. Ha a hordoz is nemesfm (ezst szokott lenni), akkor esetenknt az is jellik, a 800/30 750 felirat 80%-os tisztasg ezst hordozn 30 mikron vastagon hengerelt 750-es (18 kartos) aranybevonatot jell. Az kszeriparban amgy elvileg brmilyen tvzetet alkalmazhatnak, de ma legjellemzbb a 916-os (22k), a 750-es (18k), az 585-s (14k) s 375-s (9k) tvzetek hasznlata. Az tvzetet hitelest fmjelek is ma ezekhez az tvzetekhez vannak.

Az ezst fehr szn, az aranynl-platinnl csaknem ktszerte knnyebb, de gy is elg nehz fm (srsge 10.53g/cm3, olvadspontja 961C). Jl nyjthat, de az aranynl kemnyebb, nem tl knnyen nthet, ugyanakkor tvzsnl az aranyhoz hasonlan j sznelfed hatsa van (50% rzzel tvzve mg fehr az anyag). Kmiailag nem oly ellenll, mint az arany, s br a levegn nem oxidldik, de a kndioxid megtmadja, s fekete ezst-szulfid rteget kpez, amely klnsen iparilag szennyezett levegj trsgekben, vrosokban hamar kil rajta. De ez knnyen eltvolthat. Az ezstt is gyakran tvzik szilrdsga nvelsre, elssorban rzzel. Az ezst finomsgt mindig ezrelkben adjk meg (1867 eltt latban szmoltak, egy lat az 1/16-od rsz, teht egy 16 latos tvzet sznezst, a 14 latos 875-s finomsg). Ma az albbi finomsgi fokok hasznlatosak: 925 (sterling ezst), 900, 835 s 800 ezrelk. De tallkozhatunk sok ms sszettellel is, mindazonltal 800-as finomsgnl kisebb ezsttartalm tvzet nemigen hasznlatos.

A nemesfmeket hivatalosan kis, a fmbe nyomott pecsttel fmjelezhetik, ez jelent egyfajta garancit az anyag minsgt illeten. Rgebbi rkon ez nem mindig fordul el, a magnimportban behozott rkon gyakran nincs is hazai fmjel, s pldul az USA-ban a mai napig nem ktelez a hivatalos fmjelzs a kereskedelmi forgalomba kerl nemesfmtrgyakra, br a tisztasg fokt szmmal szinte mindig rrjk (14K GOLD, stb.). Ezzel egytt rdemes megismerkedni a hivatalos fmjelekkel, mert gy egy keznkbe kerl nemesfmtokos rrl alkalmasint knnyebben eldnthetjk, mind a kort, mind az anyag finomsgt:

A belfldn kszlt nemesfmtrgyak fmjelei 1867 s 1937 kztt az albbiak voltak (platinatrgyakra kln fmjel ez idben nem volt):

Nagymret aranytrgyak (zsebrk) esetn:


920 (22K)

840 (20K)

750 (18K)

580 (15K)



Kisebb mret aranytrgyak, kszerek, karrk esetn:

Nem volt fmjel
920 (22K)
Nem volt fmjel
840 (20K)

750 (18K)

580 (15K)



Nagyobb ezsttrgyakra, zsebratokokra:


950

900

800

750



Kis ezsttrgyakra, karrkra:

Nem volt fmjel
950
Nem volt fmjel
900

800

750



- A klfldrl behozott, import nemesfmtrgyakra 1867 s 1937 kztt az albbi fmjeleket alkalmaztk (a finomsgot kln szmmal jelltk, de csak ha azt az eredeti, klhoni fmjel nem jelezte):

1867-1868 kztt:

 

1868-1872 kztt

Arany

Ezst

 

1872-1902 kztt

Arany

Ezst

 

1902-1937 kztt

Arany

Ezst



1937 utn egszen 1966-ig j fmjeleket alkalmaztak. Ezek belfldn kszlt nemesfmtrgyakra gy nztek ki:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Nagymret aranytrgyak esetn:


986 (24K)

900 (22K)

750 (18K)

585 (14K)



Kisebb mret aranytrgyak esetn:


986 (24K)

900 (22K)

750 (18K)

585 (14K)



Nagyobb ezsttrgyakra:


935

900

800



Kis ezsttrgyakra:


935

900

800



- Az import nemesfmjelek is megvltoztak, azok 1937-1966 kztt gy nztek ki:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Aranytrgyak esetn:


986 (24K)

900 (22K)

750 (18K)

585 (14K)



Ezsttrgyakra:


935

900

800



Hogy "el ne puhuljunk", azrt 1966 utn ismt megvltoztak a fmjelzsek, s 1999-ig az albbi jellsek voltak rvnyben:

- Belfldn kszlt nemesfmtrgyakra:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Aranytrgyak esetn egysgesen:


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

333 (8K)



Nagyobb ezsttrgyakra:


925

900

835

800



Kis ezsttrgyakra:


925

900

835

800



- Az import nemesfmjelek:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Aranytrgyak esetn egysgesen:


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

333 (8K)



Ezsttrgyakra:


925

900

835

800



Vgl 1999 utn vezettk be a ma hasznlatos fmjeleket:

- Belfldn kszlt nemesfmtrgyakra:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Aranytrgyak esetn egysgesen:


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

375 (9K)



Ezsttrgyak esetn egysgesen:


925

900

835

800



- Az import nemesfmjelek:

Platina trgyakra, 950 ezrelk finomsg esetn:



Aranytrgyak esetn egysgesen:


916 (22K)

750 (18K)

585 (14K)

375 (9K)



Ezsttrgyak esetn egysgesen:


925

900

835

800



Zrsz:

Az 1990-es vektl a mechanikus rk j renesznszukat lik. Az olcs kvarcrk silny minsge nem teszi boldogg az emberek nagy rszt, akik egsz egyszeren szp s szerethet trgyakat szeretnnek. A mechanikus rnak "lelke" van, gondoskodni kell rla, idnknt be kell lltani, egytt kell vele lni. A kvarcra pontosabb ugyan, de a htkznapi letben ennek igazi jelentsge nincs. Viszont a mechanikus rban nem a legrosszabbkor fog kimerlni az elem, vagy megvakulni az LCD a napststl. Persze ezek az rk drgbbak, de kzlk mr a kzpkategris pldnyok is akr letre szlan trsaink lehetnek.

SOKIG LJEN A BILLEG!

2007.01.19. 11:57 Idzet

   

     


2007.01.19. 11:28 Idzet

2007.01.19. 11:26 Idzet
          
  

[8-1]

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!